Սախալինում հայի եւ ադրբեջանցու մանսակցությամբ սիրային եռանկյունին սպանության պատճառ է դարձել: Ինչպես հաղորդում է IA SakhalinMedia-ն՝ վկայակոչելով տարածաշրջանային քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը, ավարտվել է նախկինում դատապարտված Ադրբեջանի 37-ամյա քաղաքացու նկատմամբ քրեական գործի նախաքննությունը: Նա մեղադրվում է առողջությանը կանխամտածված կերպով վնաս պատճառելու համար, որը անփութության հետեւանքով հանգեցրել է տուժածի մահվան: Քրեական գործը հարուցվել է Անիվսկի շրջանի Նովոտրոիցկոյե գյուղի Յանտարնի փողոցի վրա գտնվող բակային տարածքում՝ Հայաստանի Հանրապետության 51-ամյա քաղաքացու՝ մարմնական վնասվածքներով հայտնաբերման փաստով:
Հետաքննության համաձայն՝ տուժածը ավելի քան 22 տարի ապրում էր շրջանային կենտրոնի բնակչուհու հետ, նրանք երկու զավակ ունեին: Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված հանցագործության համար տուժածը պատիժ էր կրում ազատազրկման վայրերում: 2017 թվականի մարտին, դուրս գալով գաղութից, նա իմացել էր, որ իր հետ ապրող կինն այժմ ուրիշի հետ է ապրում: Տղամարդը գնացել էր տնից, սակայն պարբերաբար շարունակում էր վերադառնալ եւ զանգահարել կնոջը:
Օգոստոսի 5-ին տուժածը իր բնակակցուհու հետ միասին հյուր էր գնացել Նովոտրոիցկոյե գյուղում բնակվող իրենց ընկերների տուն: Ամբաստանյալը իր ընկերների հետ երկու մեքենայով եւս գնացել էր այնտեղ եւ խոսակցության կանչել տուժածին: Վերջինս դուրս էր եկել տնից հյուրերից մեկի հետ միասին, ինչից հետո մեղադրյալը իր ծանոթի հետ ծեծի էր ենթարկել տուժածին: Կոնֆլիկտին միջամտել էին նաեւ ներկաները: Դրանից հետո մեղադրյալը իր ընկերների հետ մեքենաներով հեռացել էր: Ստացված վնասվածքներից տղամարդկանցից մեկը մահացել է: Հաստատված մեղադրական եզրակացությամբ քրեական գործը ուղարկվել է դատարան:

A love triangle involving an Azerbaijani and an Armenian resulted in a murder.
As reported by IA SakhalinMedia with reference to the press service of the regional investigative committee, the investigation of the criminal case against the previously convicted 37-year-old citizen of the Republic of Azerbaijan was completed.
He is accused of deliberately causing serious harm to health, which resulted in the death of the victim through negligence. The criminal case was launched after the body of a 51-year-old native of the Republic of Armenia with bodily injuries was found in the village of Novotroitskoye.
According to the investigation, for more than 22 years the victim lived with a local woman, and they had two children. For a commission of a crime connected with the illicit traffic of drugs, the victim served his sentence in prison. In March 2017, when released from the jail, he learned that his partner started living with another man. The man left, but continued to come and call the woman.
On August 5, the victim together with the woman went to visit friends in the village of Novotroitskoye. The accused went there with his friends on two cars and called the victim for a talk. The victim left the house with another guest, after which the man and his acquaintances started beating them. The witnesses intervened in the conflict. The accused together with his friends got into the cars and left the place. One of the men died from the injuries.