Թուրքիայի ԶՈՒ-ն «Ձիթենու ճյուղ» գործողության շրջանակում հունվարի 22-ին Աֆրինի վրա հարձակում է սկսել նոր ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է Անատոլիական գործակալությունը:
Հարձակումը սկսվել է Աազազ քաղաքից, որը գտնվում է Սիրիայի հյուսիս-արեւմուտքում եւ թուրք զինվորականների վերահսկողության ներքո է անցել «Եփրատի վահան» նախորդ գործողության ընթացքում:
Ավելի վաղ Թուրքիայի Գլխավոր շտաբը հայտնել էր սիրիական Աֆրինում քրդական կազմավորումներ դեմ «Ձիթենու ճյուղ» գործողություն սկսելու մասին: Գործողությունը սկսվել է տեղական ժամանակով 17.00-ին: Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը հայտարարել էր Աֆրինում ցամաքային գործողություն սկսելու մասին: Դամասկոսը Թուրքիայի գործողությունները դատապարտել է՝ նշելով, որ Աֆրինը Սիրիայի անբաժանելի մասն է:
Թուրքական «Ձիթենու ճյուղը» Սիրիայում. քրդերը խոստանում են հակահարված տալ https://news.am/arm/news/432185.html

Turkish Armed Forces, jointly with the Free Syrian Army (FSA), extended the recently launched Operation Olive Branch on Monday to Azaz district, east of Afrin in Syria.
On Saturday, Turkey launched an operation to remove PYD/PKK and Daesh terrorists from Afrin.
According to Anadolu Agency correspondents, the Turkish Armed Forces extended the operation to Azaz district using its ground forces.
Separately, Turkish jets hit terrorist targets at Bursaya Mount in Afrin, which holds strategic importance and provides physical protection to terrorists.
Damascus strongly condemned actions of Turkey in Afrin, noting that it is an integral part of Syria.