Այս տարի Ամանորը Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում տոնել հնարավոր չի լինելու, քանի որ այն փակվելու է այդ օրը: Այս մասին հայտարարել է Մոսկվայի ՆԳ գլխավոր վարչության պետ Վլաչեսլավ Կոզլովը: Հրավառությանը հնարավոր կլինի հետեւել հարեւան փողոցներից:
«Զանգվածային միջոցառումների վայրերում ալկոհոլային խմիչք չի վաճառվելու: Ապակե շշերով մարդկանց թույլ չի տրվի ներկա լինել այդ վայրերում: Նրանք պետք է դա իմանան»,- ասել է նա:
Ինչպես հաղորդում է Dni.ru-ն, Ամանորի գիշերը ՌԴ մայրաքաղաքում անվտանգության աննախադեպ միջոցառումներ են ձեռք առնվելու, որին մասնակցելու է փաստացի, Մոսկվայի ողջ ոստիկանությունը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ ռուս հայտնի ազգայնական, Վլադիմիր Տորն իր Live journal բլոգում մոսկվացիներին կոչ է արել դեկտեմբերի 31-ին ժամը 23:00-ին հավաքվել Կարմիր հրապարակում:
«Բարեկամնե՛ր, եկեք Նոր տարին դիմավորենք Կարմիր հրապարակում։ Թող այնտեղ շատ ռուսներ լինեն»,- գրել է նա:
Վլադիմիր Տորը հայտնել էր, որ «տաքարյուն կովկասցի երիտասարդները սպառնում են Նոր տարուն գալ Կրասնոդարից, ուղեւորվել Կարմիր հրապարակ եւ «Еб*ть скинов, еб*ть!» կարգախոսի ներքո պարել իրենց լեզգինկան»:
Տորի տեղեկություններով, ի պատասխան սրա՝ ոչ պակաս տաքարյուն սլավոն երիտասարդները պատրաստվում են Կարմիր հրապարակում այրել Ղուրանը:
«Կարմիր հրապարակը Ռուսաստանի սիրտն է եւ չի կարելի թույլ տալ, որպեսզի այն կորցնի իր կերպարը»,- ասել է ռուս ազգայնականը:

Встретить Новый год на Красной площади в Москве в этом году не получится: главная площадь страны будет закрыта для входа. Об этом заявил заместитель начальника ГУВД Москвы Вячеслав Козлов. Понаблюдать за салютом можно будет с близлежащих улиц.
«Спиртные напитки продаваться не будут в районе массовых мероприятий. Лица, которые находятся со стеклянной тарой, допускаться туда не будут. Им будет предложено пройти сдать куда угодно. Они должны знать, что с такой посудой находиться там нельзя», - цитирует заместителя начальника ГУВД по Москве ТВЦ.
Как сообщают Дни.Ру, в новогоднюю ночь в столице России будут приняты беспрецедентные меры безопасности. В охране порядка будет участвовать практически вся московская милиция.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, известный русский националист из Движения против нелегальной иммиграции Владимир Тор в своем блоге «Живой журнал» призвал русских москвичей собраться 31 декабря в 23:00 на Красной площади.
«Друзья! Давайте встретим Новый Год на Красной площади. Пусть там будет много русских лиц», – пишет он.
Владимир Тор сообщает, что «горячие кавказские парни грозят на Новый Год приехать из самого Краснодара, выйти на Красную площадь Москвы и под зажигательный лозунг «Еб*ть скинов, еб*ть!», – «станцевать там свою ритуальную лезгиночку»».
В ответ, по информации Тора, не менее горячие славянские парни собираются практически в аналогичных ритуальных целях сжечь на Красной площади Коран.
«Правильное же решение, очевидно, было бы в том, чтобы на Красную Площадь встретить Новый Год пришло много русских. Тогда наверняка дело бы обошлось и без лезгинки, и костерка из Корана. Красная площадь – это сердце России. Нельзя, чтобы оно потеряло русский облик».