Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 29-ին մասնակցել է Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության կազմակերպած ընդունելությանը:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է Հայաստանի արտաքին գերատեսչության աշխատակիցներին` գալիք տոների կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ:
Նախագահն անդրադարձել է անցնող տարում արտաքին քաղաքականության, տնտեսության եւ մյուս ոլորտներում իրականացված աշխատանքին, խոսել` 2011թ. ծրագրերի մասին, որոնց իրագործման ուղղությամբ ակնկալվում է ակտիվ աշխատանք:

Президент Армении Серж Саргсян 29 декабря принял участие в приеме, организованном министерством иностранных дел по случаю наступающего Нового года и Святого Рождества.
Глава государства поздравил сотрудников внешнеполитического ведомства Армении по случаю наступающих праздников, пожелав им успехов. Президент Армении представил свою позицию относительно выполненной во внешнеполитической, экономической и других сферах работы, а также затронул планы на 2011 год, отметив, что ждет активной работы для их реализации.