Ռուսաստանի եւ Իրանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը եւ Հասան Ռոհանին հեռախոսազրույցի ընթացքում հաստատել են իրենց հավատարմությունը Իրանի միջուկային ծրագրի գործողությունների համատեղ համընդգրկուն ծրագրի իրականացմանը, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Հաստատվել է հավատարմությունը Իրանի միջուկային ծրագրի գործողությունների համատեղ համընդգրկուն ծրագրի հետեւողական իրականացմանը՝ որպես միջազգային կայունության եւ անվտանգության պահպանման ծանրակշիռ գործոն»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Դրանից բացի, կարծիքների փոխանակում է կատարվել տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության հրատապ հարցերի վերաբերյալ, նախագահները պայմանավորվել են շփումները շարունակել տարբեր մակարդակներում:

Russian President Vladimir Putin and his Iranian counterpart Hassan Rouhani confirmed in a telephone conversation their commitment to the implementation of the Joint Comprehensive Plan of Action on the Iranian nuclear program, the Kremlin press service reported. (http://en.kremlin.ru/events/president/news/56802)
“Mr Putin and Mr Rouhani confirmed their commitment to the implementation of the Joint Comprehensive Plan of Action on Iran’s nuclear programme as a major factor of international stability and security,” the statement said.
The sides also exchanged views on current issues of bilateral cooperation and agreed to maintain contacts at various levels.