Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է Բաքու այցելած Հարավային Կովկասում եւ Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ դեսպանորդ Թոյվո Քլարի գլխավորած պատվիրակության հետ, հաղորդում է haqqin.az- ը` վկայակոչելով պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությանը:
Նշելով, որ երկու զինված բանակները ճակատի գծում միմյանց դեմ են կանգնած, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը չի բացառել ցանկացած պահի պատերազմի վերսկսումը:
Իր հերթին Թոյվո Քլարը կարեւորել է հակամարտության շուտափույթ եւ խաղաղ կարգավորումը` Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում կայունության ապահովման համար` ընդգծելով, որ Եվրամիությունը բանակցությունների շարունակման կողմնակից է:

Azerbaijani defense minister Zakir Hasanov met with the delegation headed by EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Toivo Klaar.
During the meeting Hasanov said the two armies are standing one in front of each other in the frontline and did not rule out resumption of hostilities, haqqin.az website reported.
Toivo Klaar, in turn, noted importance of finding speediest peaceful solution to the conflict to secure stability on the South Caucasus, adding that the EU supports continuation of talks.