Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է Բաքու այցելած Հարավային Կովկասում եւ Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ դեսպանորդ Թոյվո Քլարի գլխավորած պատվիրակության հետ, հաղորդում է haqqin.az- ը` վկայակոչելով պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությանը:
Նշելով, որ երկու զինված բանակները ճակատի գծում միմյանց դեմ են կանգնած, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը չի բացառել ցանկացած պահի պատերազմի վերսկսումը:
Իր հերթին Թոյվո Քլարը կարեւորել է հակամարտության շուտափույթ եւ խաղաղ կարգավորումը` Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում կայունության ապահովման համար` ընդգծելով, որ Եվրամիությունը բանակցությունների շարունակման կողմնակից է:

Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов встретился с находящейся с визитом в Баку делегацией во главе со специальным посланником Европейского Союза на Южном Кавказе и по кризису в Грузии Тойво Клааром, сообщает haqqin.az со ссылкой на пресс-службу оборонного ведомства.
Отметив, что две вооруженные армии стоят друг против друга на линии фронта, генерал-полковник З.Гасанов не исключил возобновления войны в любой момент.
В свою очередь Тойво Клаар отметил важность скорейшего и мирного решения конфликта для обеспечения стабильности в Южно-Кавказском регионе, подчеркнув, что Европейский Союз является сторонником продолжения переговоров.