ԱՄԷ-ում Virgin Hyperloop One ընկերությունը ներկայացրել է Մերձավոր Արեւելքի բոլոր քաղաքները կապող վակուումային տրանսպորտային գծի նախագիծը: Ծրագրի հիմնական սենսացիան Դուբայի եւ Աբու Դաբիի միջեւ 12 րոպե տեւողությամբ երթուղին է, որը մշակվել է Դուբայի էմիրաթի տրանսպորտային վարչության հետ համատեղ, հաղորդում է HighTech- ը, հղում անելով New Atlas- ին:
Դուբայի եւ Աբու Դաբիի միջեւ երթուղին առաջին անգամ ներկայացվել էր 2016 թվականի նոյեմբերին, իսկ անցյալ տարի ընկերությունը մշակել էր ավելի լայն ցանց, որը կապում է ողջ տարածաշրջանի քաղաքները, ներառյալ Քուվեյթը, Սաուդյան Արաբիայում Ջիդդը եւ Օմանում Մասկատը:
Աբու Դաբիի եւ Դուբայի միջեւ ուղեւորությունը, որը շուրջ 140 կմ է, մեքենայով մոտավորապես մեկուկես ժամ է տեւում:
Hyperloop One-ի տվյալներով՝ ամեն օր այդ ճանապարհով անցնում է 4000 ավտոմեքենա: Եթե Hyperloop-ը իրականացվի, աշխատանքային ժամանակի կորուստը կրճատելու համար խնայողությունները կկազմեն 800 միլիոն դոլար: Ծրագիրը դեռ մնում է միայն որպես առաջարկ, սակայն Virgin Hyperloop One- ի գլխավոր տնօրեն Ռոբ Լլոյդը խոստացել է այն քննարկել:

В ОАЭ компания Virgin Hyperloop One представила проект линии вакуумного транспорта, соединяющей города по всему Ближнему Востоку. Главная сенсация проекта ¬— 12-минутный маршрут между Дубаем и Абу-Даби, разработанный совместно с транспортным ведомством эмирата Дубай, пишет HighTech со ссылкой на New Atlas.
Маршрут между Дубаем и Абу-Даби был впервые представлен в ноябре 2016 года, а в прошлом году компания спроектировала более широкую сеть, соединяющую города по всему региону, включая Кувейт, Джидду в Саудовской Аравии и Маскат в Омане. Поездке между Абу-Даби и Дубаем, между которыми почти 140 км, в настоящее время занимает около полутора часов на машине. По данным Hyperloop One, 4 тыс. автомобилей ежедневно проезжают по этому маршруту. Если Hyperloop будет внедрен, экономия на сокращении потерь рабочего времени составит $800 млн. Проект остается только предложением, но генеральный директор Virgin Hyperloop One Роб Ллойд обещал его рассмотреть.