Երեւանում ՌԴ դեսպանատան շենքում տեղակայված ընտրական տեղամասում 16։00-ի դրությամբ քվեարկել են շուրջ 3500 ընտրողներ, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը։
Ավանդության համաձայն, Հայաստանում ընտրության մասնակցության տոկոսը չի հրապարակվում, քանի որ ընտրություններում մասնակցում են ինչպես ՀՀ-ում մշտական բնակվող ՌԴ քաղաքացիներ, այնպես էլ հանրապետությունում ժամանակավոր գտնվող ՌԴ քաղաքացիներ։
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի նախագահի պաշտոնին հավակնում է 8 թեկնածու: Երկիրը 18 տարուց ավելի ղեկավարած Վլադիմիր Պուտինն առաջադրվում է նոր 6-ամյա ժամկետով: Նրա հիմնական մրցակիցն է Ռուսաստանի Դաշնության Կոմունիստական կուսակցությունից առաջադրված թեկնածու Պավել Գրուդինինը: Երկրի ղեկավարի պաշտոնին հավակնում է նաեւ ռուսական քաղաքական դաշտի հնաբնակ՝ Ռուսաստանի Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Վլադիմիր Ժիրինովսկին, «Քաղաքացիական նախաձեռնության» թեկնածու Քսենյա Սոբչակը, «Յաբլոկո» կուսակցության ղեկավար Գրիգորի Յավլինսկին, երկրի տնտեսական օմբուդսմեն Բորիս Տիտովը, Ռուսական հասարակական միության ղեկավար Սերգեյ Բաբուրինը եւ ՌԴ Կոմունիստական կուսակցությունից անջատված «Ռուսաստանի կոմունիստների» թեկնածու Մաքսիմ Սուրայկինը:

По состоянию на 16:00 на выборах президента России на избирательном участке в посольстве РФ в Ереване проголосовало около 3500 избирателей, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
По традиции, на выборах в Армении не отмечается процент явки, так как в них участвуют как граждане РФ, постоянно проживающие в Армении, так и россияне, находящиеся в республике временно.
Напомним, что на пост президента России претендуют 8 кандидатов. Руководящий страной более 18 лет Владимир Путин баллотируется на новый шестилетний срок. Его основным соперником стал  кандидат от Коммунистической партии Российской Федерации Павел Грудинин. На пост главы государства претендуют также старожил российской политики,    председатель Либерально-демократической партии России Владимир Жириновский, кандидат от «Гражданской инициативы» Ксения Собчак, глава партии «Яблоко» Григорий Явлинский, экономический омбудсмен страны  Борис Титов, глава Российского общенародного союза Сергей Бабурин и кандидат отколовшихся от КПРФ «Коммунистов России» Максим Сурайкин.