Երեւան-Մոսկվա ուղերթի ավտոբուսի ճանապարհային պատահարի հետեւանքով 8 տուժածները Պավլովսկի հիվանդանոցում են:
Տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նրանցից երեքը՝ Դավիթ Սարդարյանը (1969թ. ծնված), Տիգրան Բաբախանյանը (1972թ. ծնված) եւ Եղիշե Համբարձումյանը (1982թ. ծնված) վերակենդանացման բաժանմունքում են: Հինգը՝ Մելիք Հայրապետյանը (1988թ. ծնված), Արկադի Թադեւոսյանը (1974թ. ծնված), Արմեն Մուրադյանը (1964թ. ծնված), Վարյա Օհանյանը (1961թ. ծնված) եւ Վազգեն Գեւորգյանը (1972թ. ծնված) վիրաբուժական բաժանմունքում են:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ մարտի 20-ի առավոտյան «Դոն» Մ4 ավտոճանապարհի 673-րդ կիլոմետրին բախվել են Երեւանից Մոսկվա ուղեւորվող ավտոբուսը եւ բեռնատարը: Զոհվել է 2 մարդ: Պավլովսկի Միացյալ հերթապահ-ենթակարգավարական ծառայության տվյալներով՝ վթարի պատճառը ավտոբուսի հանդիպակաց ուղեմաս դուրս գալն էր:

Восемь пострадавших в результате ДТП автобуса рейса Ереван-Москва граждан находятся в больнице Павловска.
Как сообщает пресс-служба Министерства транспорта, связи и ИТ, трое из них – Давид Сардарян (1969 г.р), Тигран Бабаханян (1972 г.р) и Егише Амбарцумян (1982 г.р) находятся в реанимационном отделении. Пятеро – Мелик Айрапетян (1988 г.р), Аркадий Тадевосян (1974 г.р), Армен Мурадян (1964 г.р), Варя Оганян (1961 г.р) и Вазген Геворкян (1972 г.р) находятся в хирургическом отделении.
Ранее сообщалось, что утром 20 марта на 673-м километре автодороги М4 «Дон» столкнулись автобус, следующий из Еревана в Москву, и грузовик. Погибли два человека. По данным Единой дежурно-диспетчерской службы Павловского района области, причиной аварии стал выезд автобуса на встречную полосу.