Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 15-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Հունաստան:
NEWS.am-ին դիվանագիտական աղբյուրներ հաղորդել են, որ Հայաստանի նախագահին կուղեկցի 30 հոգուց բաղկացած պատվիրակությունը, որի կազմում ընդրկված են օրենսդիր եւ գործադիր մարմնի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ գործարարներ:  Այցելության շրջանակներում սպասվում են Սերժ Սարգսյանի հանդիպումները  Հունաստանի բարձաստճան պաշտոնյաների հետ:
Հունվարի 17-ին արդեն նախագահ Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Կիպրոս:
Այցելության ընթացքում նա կհանդիպի Կիպրոսի նախագահ Դիմիտրիոս Խրիստոֆիասի եւ Խորհդարանի նախագահ Մարիոս Գարոյանի հետ:
Նախատեսվում է նաեւ Հայաստանի նախագահի ելույթը Կիպրոսի խորհրդարանում: Այցի շրջանակներում կլինի նաեւ բիզնես-ֆորում:
Դիվանագիտական աղբյուրների հաղորդմամբ, այս տարվա փետրվարին սպասվում է նաեւ Հայաստանի նախագահի այցելությունը Գերմանիա:

On January 15, Armenian President Serzh Sargsyan will pay an official visit to Greece.
Thirty diplomats, including representatives of executive and legislative branches, as well as entrepreneurs will accompany the President, a diplomatic source informed NEWS.am. During his visit, Sargsyan will hold meetings with the country’s leaders.
On January 17, Serzh Sargsyan will visit Cyprus. He will meet President of Cyprus Dimitris Chritofias and President of the House of Representatives of Cyprus Marios Garoyian.
The Armenian leader will also deliver a speech at the Cypriot Parliament. A business forum is planned within the framework of the visit.
According to diplomatic sources, Armenian President’s visit to Germany is also scheduled  for February.