Երեւանի քաղաքապետարանում կադրային փոփոխությունների գործընթացն առայժմ դադարեցվել է: Առայժմ հրաժարական են տվել միայն  աշխատակազմի ղեկավար Գրիգոր Մեժլումյանն ու գլխավոր ճարտարապետ Սամվել Դանիելյանը:
Ինչպես հայտնել է քաղաքապետարանի մամուլի քարտուղար Շուշան Սարդարյանը, նրանք երկուսն էլ հեռացել են իրենց դիմումի համաձայն: Նա հայտնել է նաեւ, որ նոր թեկնածուների նշանակումը կարգավորվում է օրենքով: Ըստ օրենքի՝ թեկնածությունների առաջադրման գերակայությունը պատկանում է  տարածքային կառավարման նախարարությանը, որը 7 օրվա ընթացքում պետք է անի դա:
Ըստ շրջանառվող լուրերի, կադրային փոփոխությունները սրանով չեն ավարտվելու: Ակնկալվում է որոշ վարչության պետերի, նաեւ Կենտրոն եւ Շենգավիթ վարչական շրջանների ղեկավարների հրաժարականը:

В мэрии Еревана процесс кадровых перестановок пока приостановился. Пока в отставку ушли лишь секретарь аппарата мэрии Григор Мелкумян и главный архитектор Самвел Дниелян.
Как сообщила пресс-секретарь мэрии Шушан Сардарян, они оба ушли в отставку согласно собственному заявлению. Она также сообщила, что назначение новых кандидатов на вакантные места регулируется законом, который наделяет полномочием представления соответствующих кандидатур из кадрового резерва Министерство территориального управления. Иными словами, согласно закону, прерогатива выдвижения кандидатур на вакантные должности принадлежит именно Министерству территориального управления, которое, по словам Сардарян, в течение 7 дней должно сделать это.
Согласно муссируемым слухам, кадровые перестановки в мэрии, однако на этом не завершаться. Ожидаются отставки начальников некоторых управлений мэрии, а также глав ереванских общин Центр и Шенгавит.