Երեւանյան փոստային բաժանմունքի երկու պետեր այսօր՝ հունվարի 12-ին,  հեռացվել են աշխատանքից թոշակներից անօրինական գանձում կատարելու համար։ Ինչպես NEWS.am-ին տեղեկացրին սեփական աղբյուրները, բաժանմունքի պետերը յուրաքանչյուր թոշակառուից 200-ից 300-ական դրամ գանձում են կատարել։
Ի պատասխան NEWS.am-ի հարցման, «Հայփոստի» մամուլի քարտուղար Գեւորգ Աբրահամյանը չհերքեց բաժանմունքի պետերի աշխատանքից հեռացման մասին տեղեկությունը, եւ նշեց, որ բաժանմունքի պետերը հեռացվել են աշխատանքային թերացման համար։
Հիշեցնենք, որ «Հայփոստ» ընկերությունն ավելի վաղ հայտարարություն էր տարածել, ըստ որի, կենսաթոշակների վճարումը կատարվում է անվճար:
Այսինքն`թոշակառուները որեւէ պարագայում չպետք է վճարում կատարեն կենսաթոշակ ստանալիս` ոչ փոստային բաժանմունքում, ոչ էլ փոստատարին:  Խախտումների դեպքում «Հայփոստը» խնդրում է զանգահարել  գործող թեժ գծի հեռախոսահամարներով. 514-666, 514-667:

Двое руководителей почтовых отделений Еревана 12 января были уволены с работы по причине незаконного изъятия денег у пенсионеров. Как сообщили Новости Армении - NEWS.am собственные источники, руководители почтовых отделений брали у каждого пенсионера по 200-300 драмов.
В ответ на запрос Новости Армении - NEWS.am пресс-секретарь «Айпоста» Геворк Абрамян не опроверг информацию об отстранении от занимаемых должностей руководителей почтовых отделений, и отметил, что они уволены за недолжное выполнение работы.
Напомним, что ранее компания «Айпост» распространила заявление, в котором говорится, что выплата пенсий осуществляется бесплатно. То есть, пенсионеры ни в коем случае не должны делать выплаты при получении пенсий ни в почтовом отделении, ни почтальону.