Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ապրիլի 3-4-ը Անկարայում կքննարկի ռազմավարական նախագծերը, մասնավորապես՝ էներգետիկայի բնագավառում, ինչպես նաեւ՝ միջազգային թեմաներով, այդ թվում նաեւ՝ Սիրիայի տիրող իրավիճակը, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«2018 թվականի ապրիլի 3-ին եւ 4-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով պաշտոնական այցով կժամանի Անկարա»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ: Նշվում է, որ Անկարայում կկայանա բարձր մակարդակի ռուս-թուրքական համագործակցության խորհրդի յոթերորդ նիստը:
«Կքննարկվեն երկկողմ առեւտրատնտեսական համագործակցության ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները, համատեղ ռազմավարական ծրագրերի իրականացման ընթացքը, մասնավորապես՝ էներգետիկ ոլորտում: Նախատեսվում է շոշափել տարածաշրջանային եւ միջազգային արդիական հարցերը, ներառյալ՝ ահաբեկչության դեմ համատեղ պայքարը, Սիրիայում տիրող իրավիճակը», - նշվում է տարածված հաղորդագրության մեջ:

Russian President Vladimir Putin will visit Turkey’s Ankara on April 3-4 to discuss strategic projects and international issues, including Syria, Kremlin press service reported.
According to the statement, Ankara will host the seventh meeting of the Turkey-Russia High-Level Cooperation Council with the participants from Ankara and Moscow.
The sides will discuss the development of bilateral trade and economic cooperation, the implementation of joint strategic projects, particularly energy projects as well as regional and international issues, including joint struggle against terrorism and the situation in Syria, the statement said.