Թերթի տեղեկություններով՝ դեկտեմբերի 29-ին Քարվաճառի սահմանին մառախուղի պատճառով 2 հայ զինծառայողներ մտել են ականապատված տարածք եւ լուրջ վնասվածքներ ստացել ականի պայթյունից։
ՊՆ-ն այս առթիվ հաղորդագրություն չի տարածել, սակայն երեկ թերթի հարցմանն ի պատասխան ՊՆ մամուլի խոսնակ Դավիթ Կարապետյանը հաստատել է տեղեկությունը՝ նշելով, որ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ են ստացել պայմանագրային զինծառայողներ Միհրան Առաքելյանն ու Վահան Մարգարյանը։
Նրանք այժմ գտնվում են զինվորական հոսպիտալում։ Որոշ տեղեկություններով՝ պայթյունի արդյունքում եղել է նաեւ անդամահատում։ «Վիճակը միջին ծանրության է, ապաքինվում են։ Այս պահի դրությամբ կյանքին վտանգ չի սպառնում»,-ասել է Դավիթ Կարապետյանը։ Զինվորական հոսպիտալի պետ Միքայել Միքայելյանը հրաժարվել է մանրամասներ հաղորդել։

According to the information at Haraparak daily’s disposal, on December 29, two soldiers of Nagorno-Karabakh Defense Army entered a minefield due to fog and received severe injuries.
NKR Defense Ministry has not yet spread information on the incident. However, in a conversation with the daily, Spokesman for Defense Ministry David Karapetyan confirmed the information. According to him, contract soldiers Mihran Arakelyan and Vahan Margaryan were injured.
At the moment, the soldiers are in the military hospital. According to some reports, the blast caused amputation. “The health state of the soldiers is esteemed as mid grave, the soldiers are recovering,” Karapetyan said.