Եթե Ազգային ժողովի նիստը լինի արտագնա, մենք Երեւանը կվերցնենք մեր հսկողության տակ: Այս մասին քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Իմ քայլը» նախաձեռնության առաջնորդ, ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երեւանն իսկապես կդառնա Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների մայրաքաղաքը, ամեն ինչ կփակենք»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշեց, որ իրենց գլխավոր նպատակը վաղվա նիստն է եւ քաղաքացիների ներկայությունը հրապարակում ապահովելը:
Նշենք, որ նախօրեին Նիկոլ Փաշինյանը կոչ էր արել երկուշաբթի օրը արգելափակել Երեւանի կամուրջները, փողոցները մետրոն: Այսօր վաղ առավոտից արդեն ցուցարարները փակել են Երեւանի մի շարք գլխավոր փողոցներ եւ պողոտաներ

YEREVAN. – If the National Assembly (NA) session will be held somewhere else, we will take Yerevan under our control.
“My Step” initiative leader, opposition Civil Contract Party member and National Assembly (NA) “Way Out” (Yelk) Faction head Nikol Pashinyan, on Monday told the aforesaid to reporters.
“Yerevan will truly become the capital city of the citizens of the Republic of Armenia,” he said. “We will block off everything.”
He noted that their main objective is Tuesday’s NA session, and to ensure people’s presence at France Square in downtown Yerevan.
As reported earlier, Nikol Pashinyan on Sunday had called on people to block Yerevan’s bridges, streets, and subway on Monday.