Վարչական իրավախախտում կատարելու կասկածանքով ոստիկանություն բերման ենթարկվածների թիվը հասել է 80-ի: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին ոստիկանությունից:
Այսօր վաղ առավոտյան Մաշտոցի պողոտա-Թումանյան փողոց խաչմերուկից ոստիկանները բերման են ենթարկել մի խումբ ցուցարարների:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ նախօրեին Բաղրամյան պողոտայում բախում է տեղի ունեցել ցուցարարների եւ ոստիկանների միջեւ: Նիկոլ Փաշինյանն անցել է փշալարերի վրայով, նրան հետեւել են այլ ցուցարարներ: Ոստիկանությունը հատուկ միջոցներ, մասնավորապես, լուսաձայնային նռնակներ է կիրառել ցուցարարների նկատմամբ: Բախումների հետեւանքով 46 անձ, այդ թվում Նիկոլ Փաշինյանը, տեղափոխվել են հիվանդանոց: Հիվանդանոց են տեղափոխվել նաեւ երկու օպերատորներ՝ Սարգիս Գեւորգյանն ու Զավեն Գրիգորյանը։

Число лиц, подвергшихся приводу по подозрению в совершении административных правонарушений, достигло 80-и. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщили в пресс-службе Полиции.
С утра 17 апреля Полиция подвергла приводу группу манифестантов с перекрестка проспекта Маштоца и улицы Туманяна, улицы Гераци.
Ранее Новости Армении - NEWS.am сообщили, что накануне между полицейскими и демонстрантами произошло столкновение на проспекте Баграмяна. Инициатор акции протеста против премьерства бывшего президента Сержа Саргсяна, депутат парламента Никол Пашинян перешел через проволочное ограждение полицейских. Некоторые сторонники попытались последовать за ним. Полиция применила в отношении манифестантов специальные средства, в частности светозвуковые гранаты. В результате стычки 46 демонстрантов, в том числе Никол Пашинян, были доставлены в больницу. Также в больницу попали 2 оператора Саргис Геворгян и Завен Григорян.
Отметим, что со вчерашнего утра участники акции протеста шествуя, перекрыли центральные улицы столицы.