Հունվարի 17-ին տեղի է ունեցել 39 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT3917A119 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Ֆինանսների նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը՝ 909 մլն դրամ, որից մրցակցային` 809 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 100 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 869 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 812 020 842 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.2531 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 9.8500 տոկոս:

Состоялся аукцион AMGT3917A119 по распределению государственных краткосрочных облигаций со сроком покрытия 39 недель.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе министерства финансов Армении, объем облигаций, подлежащих распределению, составляет 1 млрд. драмов, а спрос- 909 млн. драмов, из которых - конкурентные 809 млн. драмов, а не конкурентные - 100 млн. драмов.
Прибыль, полученная с распределения, составила 812 020 842 драмов. Средняя прибыльность распределения 9,2531%, предельная прибыльность распределения- 9,8500%.