Այս հեղափոխությունը կլինի հաստատված, եթե լինեն ազատ եւ արդար ընտրություններ։ Այդ մասին Հանրապետության հրապարակում ընթացող հանրահավաքում հայտարարել է «Մերժիր Սերժին» դաշինքի անդամ, քաղաքագետ Արմեն Գրիգորյանը։
Նա նաեւ կոչ արեց, որ մեքենաների երթեւեկությունը խնդիրներ չստեղծի, պահպանեն երթեւեկության սահմանված արագությունը։ Նա նաեւ նշեց, որ կան մեքենաներ, որոնց համարանիշները փակ են լինում։ Գրիգորյանը պահանջեց, որ պահպանվեն համակեցության տարրական կանոնները, չաղտոտել, չաղմկել գիշերները։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Ռուբեն Ռուբինյանն էլ նշեց, որ այն, ինչ կատարվեց ցնցող էր։ «Այսօր մերժեցինք կեղծիքն ու սուտը, թույլ րտվեցինք, որ գողանալ մեր հաղթանակը։ Հանրապետական կուսակցությունը Հայաստանում այլեւս իշխանություն չունի, այն պատկանում է արդեն ժողովրդին եւ դա անշրջելի է»,- նշել է Ռուբինյանը։
Նա նշեց, որ անհրաժեշտ է նոր վարչապետ ընտրել, ի պատասխան բազմահազար ցուցարարները սկսեցին վանկարկել «Նիկոլ, Նիկոլ»։ «Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ մոտ օրերս ընտրելու է վարչապետ եւ ժողովրդի թեկնածուն լինելու է Նիկոլ Փաշինյանը»,- ասել է Ռուբինյանը։

YEREVAN.- The revolution in Armenia will be accomplished if free and fair elections are held, political scientist Armen Grigoryan stated during the rally in Yerevan.
He urged to stop creating an obstacle to the movement of cars in the city, to respect the traffic rules.
" Today we said "no" to falsehood and lies and did not allow to steal our victory. The Republican Party is no longer in power in Armenia, the power belongs to the people, and this is irreversible,"Ruben Rubinian, a Civil Contract activist, said.
He added that it is necessary to elect a new prime minister. In response, the protesters began shouting the name of Nikol Pashinyan.
"I officially declare that Nikol Pashinyan will be nominated as Armenian people's candidate for a Prime Minister," Rubinyan said.