Այս հեղափոխությունը կլինի հաստատված, եթե լինեն ազատ եւ արդար ընտրություններ։ Այդ մասին Հանրապետության հրապարակում ընթացող հանրահավաքում հայտարարել է «Մերժիր Սերժին» դաշինքի անդամ, քաղաքագետ Արմեն Գրիգորյանը։
Նա նաեւ կոչ արեց, որ մեքենաների երթեւեկությունը խնդիրներ չստեղծի, պահպանեն երթեւեկության սահմանված արագությունը։ Նա նաեւ նշեց, որ կան մեքենաներ, որոնց համարանիշները փակ են լինում։ Գրիգորյանը պահանջեց, որ պահպանվեն համակեցության տարրական կանոնները, չաղտոտել, չաղմկել գիշերները։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Ռուբեն Ռուբինյանն էլ նշեց, որ այն, ինչ կատարվեց ցնցող էր։ «Այսօր մերժեցինք կեղծիքն ու սուտը, թույլ րտվեցինք, որ գողանալ մեր հաղթանակը։ Հանրապետական կուսակցությունը Հայաստանում այլեւս իշխանություն չունի, այն պատկանում է արդեն ժողովրդին եւ դա անշրջելի է»,- նշել է Ռուբինյանը։
Նա նշեց, որ անհրաժեշտ է նոր վարչապետ ընտրել, ի պատասխան բազմահազար ցուցարարները սկսեցին վանկարկել «Նիկոլ, Նիկոլ»։ «Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ մոտ օրերս ընտրելու է վարչապետ եւ ժողովրդի թեկնածուն լինելու է Նիկոլ Փաշինյանը»,- ասել է Ռուբինյանը։

Революция в Армении будет свершившейся, если состоятся свободные и справедливые выборы. Об этом на митинге в Ереване заявил политолог Армен Григорян.
Он призвал прекратить создавать препятствие передвижению автомобилей в городе, соблюдать правила дорожного движения и установленную скорость. Григорян заметил, что некоторые резвые водители вообще убрали или частично закрыли номерные знаки. Григорян призвал соблюдать элементарные правила и не сорить, не шуметь по ночам.
Член правления партии «Гражданский договор» Рубен Рубинян отметил, что происшедшее было потрясающим. «Сегодня мы сказали «нет» фальши и лжи, не позволили похитить нашу победу. Республиканская партия более не у власти в Армении, власть принадлежит народу, и это необратимо», - заявил Рубинян.
Он добавил, что необходимо избрать нового премьер-министра, в ответ митингующие начали выкрикивать «Никол, Никол». «Официально заявляю, что в ближайшие дни состоятся выборы и кандидатом от народа будет Никол Пашинян», - заявил Рубинян.