Փարիզը կոչ է անում մանրամասն ուսումնասիրել եւ գնահատել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի տեղեկությունը Իրանի միջուկային ծրագրի մասին։ Այս մասին նշված է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարությունում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»–ն։
Ավելի վաղ Իսրայելի տեղական հեռուստատեսության ուղիղ եթերում Նեթանյահուն եբրայերենով եւ անգլերենով պատմել է, որ Իսրայելի տրամադրության տակ է հայտնվել շուրջ 100 հազար թղթային ու թվային փաստաթղթեր, որոնք վկայում են, որ Իրանի միջուկային ծրագիրը գաղտնի ռազմական բաղադրիչ է ունեցել «Ամադ նախագիծ» կոդային անվմամբ։
«Ֆրանսիան նկատի է առնում Իսրայելի վարչապետից ստացված տեղեկությունը միջուկային ոլորտում Իրանի նախկին գործունեության մասին։ Այդ տեղեկությունը պետք է ուսումնասիրել եւ գնահատել»,–նշված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ հայտարարությունում։

Париж призывает детально изучить и оценить информацию премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху по ядерной программе Ирана. Об этом как передает РИА Новости  говорится в заявлении МИД Франции.
Ранее в прямом эфире местного телевидения Нетаньяху на иврите и английском языках рассказал, что в распоряжение Израиля попал полутонный архив — порядка 100 тысяч бумажных и цифровых документов, которые доказывают, что у атомной программы Ирана была секретная военная составляющая под кодовым названием «проект Амад».
«Франция принимает к сведению информацию от премьер-министра Израиля о прошлой деятельности Ирана в ядерной области. Эту информацию следует изучить и оценить детально», — говорится в заявлении МИД Франции.