Մոսկվայում անհանգստացած են Իրանի եւ Իսրայելի միջեւ լարվածության սրմամբ եւ հույս են հայտնում, որ իրավիճակը կկարգավորվի քաղաքական եւ դիվանագիտական ճանապարհով: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Մենք անշուշտ գիտենք, որ բավականին կոշտ հայտարարություններ են արվում, եւ, իհարկե, Մոսկվան մտահոգված է աճող լարվածությամբ եւ հուսով է, որ բոլոր կողմերը զսպվածություն կցուցաբերեն եւ առկա խնդիրները լուծելու համար կդիմեն բացառապես քաղաքական եւ դիվանագիտական միջոցների»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը:
Ավելի վաղ Իսրայելի պաշտպանության բանակը տեղեկացրել էր, որ անցյալ գիշեր հարվածներ է հասցրել Սիրիայում «Ալ-Քուդս» կազմավորմանը պատկանող տասնյակ ռազմական թիրախների ուղղությամբ: Իսրայելի բանակի խոսնակն հայտարարել էր, որ դա արվել է Սիրիայի տարածքում տեղակայված իրանական ուժերի կողմից հրթիռակոծմանն ի պատասխան:

В Москве обеспокоены растущим напряжением между Ираном и Израилем, надеются на политико-дипломатическое разрешение ситуации, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости
«Безусловно, мы знаем, что делаются достаточно жесткие заявления, и, конечно, в Москве обеспокоены этим растущим напряжением и надеются, что все стороны будут проявлять сдержанность и прибегать исключительно к политико-дипломатическим средствам решения всех существующих проблем», — сказал Песков журналистам.
Ранее армия обороны Израиля проинформировала, что минувшей ночью атаковала десятки военных целей, принадлежащих иранским формированиям "Аль-Кудс" в Сирии. Представитель израильской армии заявил, что это было сделано в ответ на ракетный обстрел со стороны иранских сил, дислоцированных на территории САР.