ԵԱՀԿ առաքելությունն այսօր՝ հունվարի 19-ին պլանային դիտարկում է անցկացրել Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում` ԼՂՀ Մարտունու շրջանի Կուրոպատկինո բնակավայրից դեպի հարավ-արեւելք՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն:
Դիտարկման ժամանակ կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել: Սակայն ադրբեջանական կողմը, ի տարբերություն ղարաբաղյան կողմի, ԵԱՀԿ առաքելությանը դուրս չի բերել իր առաջնային գծի` նախօրոք փոխհամաձայնեցված կետ, ինչի արդյունքում դիտարկման խմբերը ստիպված են եղել դիտարկումն իրականացնել ավելի հեռավոր տարածությունից:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկման առաքելությունը գլխավորել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը: Դիտարկման խմբում ընդգրկված են եղել նրա դաշտային օգնականներ Անտալ Հերդիչը, Վիլյամ Պրայորը եւ Ժասլան Նուրտազինը:
Հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գրասենյակի համակարգող, փոխգնդապետ Իմրե Պալատինուսը եւ ԳՆԱՆ դաշտային օգնական Քրիստո Քրիստովը:
Դիտարկման առաքելությանը ղարաբաղյան կողմից ուղեկցել են ԼՂՀ արտաքին գործերի եւ պաշտպանության նախարարությունների ներկայացուցիչները:

On January 19, in accordance with the earlier achieved agreement with the NKR authorities the OSCE mission conducted а regular monitoring in the line of contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijani Armed Forces in the south-eastern direction of the Kuropatkino settlement of Martuni region, NKR.
No violation of cease-fire regime was registered. However, the Azerbaijani side, unlike the Karabakhi one, did not lead the OSCE mission to the earlier agreed point of its front-lines, as a result monitoring was conducted from a farther distance.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring mission was headed by Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk. The monitoring group included Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Antal Herdich (Hungary), William Pryor (Great Britain) and Zhaslan Nurtazin (Kazakhstan).
From the opposite side, the monitoring was held by Coordinator of the OSCE Office Lieutenant-Colonel Imre Palatinus (Hungary) and Field Assistant of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Hristo Hristov (Bulgaria).