Գյուղատնտեսության նորանշանակ նախարար Սերգո Կարապետյանը նախարար նշանակվելուց հետո խզել է բոլոր կապերը «Արտֆուդ» ընկերության հետ: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 19-ին հրավիրած ասուլիսում հայտարարեց հենց ինքը՝ Ս. Կարապետյանը: Նա «Արտֆուդի» համասեփականատերերից մեկն է եւ եղել է  ընկերության նախագահն ու գործադիր տնօրենը։
Շատերը այն կարծիքին են, որ նախարար նշանակվելուց հետո Ս. Կարապետյանը նախապատվություն կտա «Արտֆուդին», որը Հայաստանում գյուղատնտեսական հումքի խոշորագույն վերամշակողներից է։
«Նախարար նշանակվելուց հետո «Արտֆուդի» կառավարման հարցերով այլեւս չեմ զբաղվում, բայց այդ կազմակերպությունը տարիների աշխատանքով ապացուցել է, որ կայացած կառույց է, ունի կարեւոր նշանակություն ողջ ոլորտի համար։ Իմ խնդիրն է, որ մյուս վերամշակող կազմակերպությունները աշխատեն նույն արդյունավետությամբ, ինչպես «Արտֆուդը»,- ասաց Ս. Կարապետյանը։

Новоназначенный министр сельского хозяйства Серго Карапетян после своего назначения прервал все связи с компанией «Артфуд». Об этом на встрече с журналистами 19 января заявил сам министр. Он является одним из собственников «Артфуд» и был исполнительным директором компании.
Многие придерживаются мнения, что после назначения министром Карапетян будет давать предпочтение компании «Артфуд», которая является крупнейшим переработчиком сельхозпродукции в Армении.
«После назначения министром я больше не занимаюсь управленческими делами «Артфуд», однако эта компания за долгие годы своей работы доказала, что является состоявшейся  структурой и имеет большое значение для всей сферы. В мою задачу входит, чтобы другие перерабатывающие компании работали с той же результативностью, как и «Артфуд», - сказал министр.