Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի մամուլի քարտուղար  Դավիթ Կարապետյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատել է տեղեկությունը, որ Իջեւանի զորամասի հրամանատար է նշանակվել 34-ամյա փոխգնդապետ Միհրան Մախսուդյանը:
Կարապետյանի խոսքով, Մախսուդյանը զինվորական ծառայության մեծ փորձ ունի: «Ծառայելով Հայաստանի զինված ուժերում 1993-ից՝ Մախսուդյանը տարբեր ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել: Նա նաեւ կրթություն է ստացել ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի ռազմակրթական հաստատություններում»,- պարզաբանել է Կարապետյանը:
Մեկնաբանելով լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկությունը, թե Իջեւանի զորամասում դժգոհ են Մախսուդյանի նշանակումից՝ իր երիտասարդության եւ «անփորձության» պատճառով, Կարապետյանը նշել է. «Հնարավոր է, որ այդ դժգոհությունը բխում է զորամասի հրամանատար դառնալու՝ որոշ սպաների ցանկությունից»:
Նշենք, որ ավելի վաղ զորամասի հրամանատարի պաշտոնը զբաղեցնում էր Սերգեյ Կարապետյանը, ով Ամանորի գիշերը ծեծի էր ենթարկել քաղաքացիական անձանց: Նրանցից մեկը հիվանդանոցում մահացել էր, իսկ հրամանատարին կալանավորել էին:

Пресс-секретарь министра обороны Армении Сейрана Оганяна Давид Карапетян в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am подтвердил информацию о том, что командиром Иджеванской воинской части назначен 34-летний подполковник Мигран Махсудян.
По словам Карапетяна, Махсудян имеет большой опыт воинской службы. «Служа в вооруженных силах республики с 1993 года, Махсудян занимал различные руководящие должности. Он также получил образование в высших военных учебных заведениях как в Армении, так и за рубежом»,- пояснил Карапетян.
Комментируя информацию некоторых СМИ о том, что, тем не менее, в Иджеванской воинской части недовольны назначением Махсудяна на должность командира части в силу его молодости и «неопытности», Карапетян заметил: «Возможно, что это недовольство вызвано желанием некоторых офицеров самим занять должность командира части».
Отметим, что ранее должность командира Иджеванской воинской части занимал ныне уволенный полковник Сергей Карапетян, который в новогоднюю ночь избил гражданских лиц, и сейчас находится под арестом.