Հայաստանը հայտնվել է հինգ երկրների ցանկում, որոնց քաղաքացիները 2017-ին ամենից հաճախ են ստացել Ռուսաստանի քաղաքացիություն, հաղորդում է «Արգումենտի ի ֆակտի»-ն:
Առաջին տեղում Ուկրաինան է, որի 40 718 քաղաքացիները Ռուսաստանի քաղաքացիություն են ստացել, երկրորդ տեղում Ղազախստանն է` 40 718 մարդ ցուցանիշով, երրորդ տեղում Տաջիկստանը` 29 039 մարդ: Հայաստանը 4-րդ տեղն է զբաղեցնում՝ 25 144 մարդ, հինգերորդը Ուզբեկստանը` 23 334:
Ցուցակում ընդգրկված են նաեւ Մոլդովան, Ադրբեջանը, Ղրղզստանը, Բելառուսը, Վրաստանը, Թուրքմենստանը, Թուրքիան, Աֆղանստանը, Սիրիան, Վիետնամը, Լատվիան, Եգիպտոսը, Գերմանիան, Իսրայելը, Աբխազիան, Լիտվան եւ Սերբիան:

Армения вошла в пятерку стран, граждане которых чаще всего получали гражданство России в 2017 году, сообщают «Аргументы и факты».
На первом месте Украина, 40 718 граждан которой получили гражданство России, на втором- Казахстан с показателем в 40 718 человек, на третьем месте Таджикистан - 29 039. Армения находится на четвертом месте с показателем в 25 144 человек, пятерку замыкает Узбекистан - 23 334.
В списке также Молдова, Азербайджан, Киргизия, Беларусь, Грузия, Туркмения, Турция, Афганистан, Сирия, Вьетнам, Латвия, Египет, Германия, Израиль, Абхазия, Литва, Сербия.