Թուրքիայում հունիսի 24-ի խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող պատգամավորների թեկնածուների անուններն արդեն հայտնի են դարձել։
Թուրքական Sabah-ի փոխանցմամբ՝ իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցությունը Ընտրական բարձրագույն հանձնաժողովին է ներկայացրել պատգամավորների թեկնածուների ցուցակը։
Ստամբուլի 2-րդ ընտրատարածքից կրկին պատգամավորի թեկնածու է առաջադրվել Մարգար Եսայանը։ Եթե նա նախորդ ընտրություններում տվյալ ընտրատարածքում 14-րդն էր եւ անցավ խորհրդարան, ապա այս անգամ նա արդեն 11-րդ տեղում է ցուցակի մեջ։
Նշենք, որ այս ընտրություններում քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության կողմից Կարո Փայլանը առաջդրվել է Դիարբեքիրում։
Իսկ ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցությունը պատգամավորի թեկնածու չի առաջադրել ներկայում պատգամավոր Սելինա Դողանին։

The names of the MP candidates to run in the June 24 parliamentary election in Turkey have become known.
The ruling Justice and Development Party (AKP)—led by president and party chairman Recep Tayyip Erdoğan—also has submitted the list of its deputies’ candidates to the Supreme Election Council of the country, according to Sabah newspaper of Turkey.
Accordingly, Markar Esayan, a serving Armenian MP from AKP, again has been nominated by this party as a candidate for parliament from Istanbul.
In the previous parliamentary election, Esayan was 14th on the AKP list for the given election precinct in Istanbul, and he had won a parliamentary seat. This time, however, he is 11th on the list.