Վրաստանի քաղաքացիները հնարավորություն կստանան հեռախոսային SIM քարտերին անձնական տվյալներ ներբեռնել, ապա օգտագործել դրանք, հայտնում է «Գրուզիա on-line»–ը։
Պետծառայությունների զարգացման գործակալությունը հայտարարել է ծրագրային ապահովման համակարգի եւ դրա տեխնիկական աջակցության ծառայության տենդեր։ Նախագծի արժեքը, որի համար էլեկտրոնային տենդեր է հայտարարվել, սահմանվել է 5.8 միլիոն լարի։
Ծրագրի ներդրումից հետո SIM քարտը կնմանվի ID քարտի, քաղաքացիները, ըստ ցանկության, կկարողանան ակտիվացնել էլեկտրոնային ստորագրության ծառայությունը։ Շահգրգիռ կազմակերպությունների առաջարկները կընդունվեն հունիսի 25-ին։

У граждан Грузии появится возможность загрузить на телефонные сим-карты личные идентификационные данные, и затем использовать их, сообщает «Грузия  on-line».
Агентство развития государственных сервисов объявило тендер на закупку системы программного обеспечения и услуги ее технической поддержки. Стоимость проекта, о котором объявлен электронный тендер, определена на 5,8 миллионов лари.
После внедрения программы сим-карта приобретет функции, аналогичные ID картам, в нее будут загружаться все личные идентификационные данные, и у гражданина по своему желанию будет возможность активизировать также функцию электронной подписи. С помощью проекта владельцу такой мобильной сим-карты не придется носить с собой удостоверение личности. Предложения заинтересованных компаний будут приниматься по 25 июня.