Աշխարհի խոշորագույն պոռնոկայքը՝ PornHub-ը գործարկել է VPNHub անվանումով սեփական VPN ծառայությունը, հաղորդում է Meduza-ն:
Ծառայությունն ունի անվճար եւ վճարովի տարբերակներ: Վերջինս ամսական արժե 12.99 դոլար: Այն ավելի արագ է եւ գովազդ չունի: Բացի այդ վճարովի տարբերակում կարելի է ընտրել այն երկրները, որոնցով պետք է անցնի թրաֆիկը:
VPNHub-ը թրաֆիկի ծավալով սահմանափակումներ չունի: Մասնագետները խոսատցել են գաղտնիություն ապահովել՝ հայտարարելով. որ չեն հավաքելու եւ չեն պահպանելու օգտատերերի տվյալները:
VPNHub-ն աշխատում է Mac, Windows, Android եւ iOS հարթակներում, բայց հավելվածի տաբերակները հասանելի են միայն վճարովի բաժանորդներին:

Крупнейший порносайт мира PornHub запустил собственный VPN-сервис под названием VPNHub, сообщает Meduza.
У сервиса есть бесплатная и платная версии. Последняя стоит 12,99 доллара в месяц, в ней более быстрое соединение и нет рекламы. Кроме того, в платной версии можно выбирать страны, через которые будет идти трафик (в бесплатной версии доступно подключение лишь к ближайшему серверу).
VPNHub не имеет ограничений по объему трафика. Разработчики также пообещали полную анонимность, заявив, что не будут собирать и хранить данные пользователей. VPNHub работает на платформах Mac, Windows, Android и iOS, но десктопные версии доступны только платным подписчикам.
VPNHub можно скачать в большинстве стран, кроме тех, которые находятся под санкциями США, включая Кубу, Иран и Судан. Также, предупреждают разработчики, в некоторых странах сервис может быть заблокирован.