ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր նախորդներից «ավելի վատն է եւ չար»: Թեհրանում մի խումբ իրանցի լրագրողների եւ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին, փոխանցում է Tasnim-ը:
Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ բոլոր վարչակազմերը Իրանի թշնամիներն են, սակայն գործող նախագահն ավելի «դաժան է ու չար», քան իր նախորդները:
Ռոհանին նշել է, որ Իրանն այժմ «հոգեբանական պատերազմի» մեջ է: Քննադատելով լուրերի արտասահմանյան աղբյուրները, որոնք հիասթափություն են առաջացնում Իրանում եւ հասարակության կարծիքը մոլորության մեջ են գցում՝ Ռոհանին նշել է, որ բոլոր իրանցիները պետք է միավորվեն հակառակորդի հոգեբանական պատերազմի դեմ պայքարելում: Նա գտնում է, որ Իրանում ոսկու, ավտոմոբիլային եւ արժութային շուկաների անկայունության հիմքերը հոգեբանական պատերազմի մեջ են, այլ ոչ թե՝ իրական տնտեսական իրողությունների:

Президент США Дональд Трамп «хуже и злее» своих предшественников. Об этом заявил президент Ирана Хасан Роухани на встрече с группой иранских журналистов и активистов СМИ в Тегеране, передает Tasnim.
По его словам, все администрации США являются врагами Ирана, однако действующий президент  более «жестокий и злой», чем его предшественники.
Роухани отметил, что Иран сейчас сталкивается с «психологической войной».
Раскритиковав иностранные источники новостей, которые разжигают разочарование в Иране и вводят в заблуждение общественное мнение, Роухани отметил, что все иранцы должны объединиться для борьбы с психологической войной противника. Он считает, что волатильность золотых, автомобильных и валютных рынков в Иране коренится в психологической войне, а не в реальных экономических реалиях.