Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում ահաբեկչական պայթյունի հետեւանքով տուժած հայերից երկուսը՝ 65-ամյա Գուրյան Վարդանի Խաչատուրովը եւ Անատոլի Աշոտի Պողոսբեկովը գտնվում են ծանր վիճակում: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատան մամուլի քարտուղար Գեւորգ Մինասյանը՝ հավելելով, որ ներկայումս ճշտվում է տուժած հայերի քաղաքացիության հարցը:
Նախնական տվյալներով Գուրյան Խաչատուրովն ու Կարեն Գալուստյանը Ռուսաստանի քաղաքացիներ են: Զոհերի մեջ առայժմ հայերի անուններ չկան, սակայն ինքնության պարզումը շարունակվում է:
Նշենք, որ ահաբեկչության արդյունքում վիրավորվել է 4 հայ. Գուրյան Վարդանի Խաչատուրովը, Անատոլի Աշոտի Պողոսբեկովը, Կարեն Միքայելի Գալուստյանն ու Յուրի Ալբերտի Վարտանովը:

Two Armenians injured in Domodedovo blast - Guryan Khachaturov and Anatoliy Pogozbekov, remain in critical condition, Gevorg Minasyan, spokesperson for Armenian Embassy in Moscow, told Armenian News-NEWS.am. Citizenship of injured Armenians is being clarified, he added.
According to preliminary information, two others injured in an explosion Karen Galustian and Yuri Vartanov are citizens of the Russian Federation.
Four Armenians were injured in a blast. The list includes: Galustiian Karen, Guryan Khachaturov, Yuri Vartanov (born in 1953) and Pogozbekov A.A.
As Armenian News-NEWS.am reported earlier, blast rocked international section of Moscow’s Domodedovo airport. The death toll reached 35 people. The number of injured is still rising, at the moment 180 injured are reported.