Կառավարության նիստերի դահլիճում ընթանում է ընտրական օրենսգրքի բարեփոխման հայացեկարգերի և օրենսդրական նախագծերի վերաբերյալ քննարկումը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ Ընտրական օրենսդրության բարեփոխման հանձանաժողովը ղեկավարում է ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը, որին էլ լիազորված է բարեփոխումների շուրք քննարկումներ նախաձեռնել խորհրդարանական, արտախորհրդարանական քաղաքանան ուժերի և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ բացի այդ, աշխատանքային խումբ է աշխատելու նաեւ Ազգային ժողովում: ԱԺ 4 խմբակցությունները հանդես են եկել հայտարարությամբ, նշելով, որ ձեւավորում են աշխատանքային խումբ` յուրաքանչյուր խմբակցությունը ներկայացնող քաղաքական ուժից երեքական ներկայացուցիչ ձեւաչափով, որը քննարկումներ կսկսի Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների շուրջ: Ավելի ուշ այդ խմբին կմիանան կառավարության ստեղծած հանձնաժողովի ներկայացուցիչները՝ թվով 3 հոգի:

В зале заседаний Правительства Армении проходит обсуждение по проекту реформы Избирательного кодекса.
Напомним, что премьер-министр Армении Никол Пашинян 20 июня подписал решение о создании комиссии при главе Правительства по реформе Избирательного кодекса республики, которую возглавил первый вице-премьер Арарат Мирзоян. Она уполномочена инициировать обсуждения по реформам с парламентскими, непарламентскими политическими силами и представителями гражданской общественности.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, кроме этого в парламенте Армении будет работать отдельная рабочая группа. Все 4 фракции парламента Армении выступили с заявлением, в котором отметили, что начинают обсуждения вокруг Избирательного кодекса. Позже к этой группе присоединятся представители созданной Правительством комиссии.