Իրանի հոգեւոր առաջնորդ այաթոլլա Սեյեդ Ալի Խամենեին ընդգծել է դատական համակարգի պարտավորությունը՝ վճռականորեն դիմակայել տնտեսական կոռուպցիային կամ երկրի տնտեսությունը ոչնչացնող գործողություններին, հաղորդում է Tasnim-ը:
Նրա խոսքով, «գործարար գործունեությունը, մարդկանց կյանքը եւ գոյատեւան միջոցները պետք է ապահով լինեն, իսկ դատական համակարգը պետք է գործի նրանց դեմ, ովքեր տնտեսությունը վտանգում են»: Նա ընդգծել է, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարը պետք է լինի սուր եւ արդյունավետ:
Միեւնույն ժամանակ, Խամենեին կոչ է արել մարդկանց տեղեկացնել տնտեսական կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջոցառումների մասին, ասելով, որ դատական համակարգը պետք է թույլ տա մարդկանց գիտակցել հակակոռուպցիոն միջոցների իսկությունը եւ սպառնալիքները հնարավորությունների վերածել:

The spiritual leader of Iran, Ayatollah Seyed Ali Khamenei, underlined the judiciary’s duty to decisively confront economic corruption, or measures disrupting the country’s economy, reported Tasnim News Agency.
“Business activities and the people’s living and livelihood must be safe, and the Judiciary must confront those disrupting economic security,” Khamenei on Wednesday said in a gathering of top judiciary officials in capital city Tehran. He stressed that confronting economic corrupts must be decisive and effective.
Also, Khamenei urged the Iranian judiciary to fully inform people about its measures to tackle economic corruption, saying the judicial system should let people realize the authenticity of its anticorruption measures and turn the threats into opportunities.