Սոչիում շաբաթ ավտոմեքենայի եւ ավտոբուսի բախման հետեւանքով երկու մարդ մահացել է, մեկը՝ վիրավորվել, հաղորդել է Կրասնոդարի երկրամասի հարցերով ՆԳՆ-ի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը:
«Ըստ նախնական տվյալների, Renault Logan տաքսի մեքենան, խախտելով երթեւեկության կանոնները, դուրս է եկել  հանդիպակաց գիծ, ինչի հետեւանքով բախվել է ավտոբուսին: Պատահարի հետեւանքով մարդատար ավտոմեքենայի վարորդը եւ ուղեւորը տեղում մահացել են: Եվս մեկ ուղեւոր վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց», - նշվում է գերատեսչության հաղորդագրությունում:
«Պարզվել է, որ ավտոբուսում ուղեւորներ չեն եղել, վարորդը չի տուժել: Renault Logan-ում երեք մարդ է եղել՝ վարորդը՝ ՌԴ քաղաքացի, եւ ուղեւորները, որոնք  Հնդկաստանի քաղաքացիներ են», - նշել են ոստիկանությունում:
Հնդկաստանի դեսպանատունը Սոչիում պատահարի ժամանակ երկրպագուի մահվան կապակցությամբ Ռուսաստանի իշխանությունների հետ կապ է պահպանում:

An Indian football fan, in Russia for the World Cup, died in a car crash on Saturday on a road near the tournament host city Sochi, Interfax news agency cited sources as saying, Reuters reported.
A statement released by the regional police department said a Russian taxi driver and an Indian citizen died at the scene and another Indian passenger was taken to hospital. It didn’t say whether the victims held World Cup tickets.
“Around 6.50 a.m. the duty officer of the Sochi police department was informed of a traffic incident on the road between Adler and Krasnaya Polyana,” the statement said.
“According to preliminary reports, the Renault Logan taxi drove on the wrong side of the road, violating road regulations, and crashed into a bus,” the statement said.