Հուլիսի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 155 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Արցախի ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. – The adversary breached the truce along the Line of Contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 155 times, from July 1 to 7.
During this time, the Azerbaijan armed forces fired more than 1,500 shots toward the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) military positions, and with various-caliber shooting weapons, the Artsakh Ministry of Defense (MOD) informed Armenian News-NEWS.am.
But the Artsakh Defense Army vanguard units continue to confidently master the operative and tactical situation, and they take the necessary steps to reliably maintain their combat positions.