Բլոգեր Վլադիսլավ Մոսեսովը, որը հանդես է գալիս Վլադ Մագա կեղծանունով, համացանցում տեսաուղերձ է տարածել՝ ուղղված բոլոր սրտացավ մարդկանց եւ հայտնելով իր դեմ Ադրբեջանի կողմից սկսված հետապնդման մասին:
«Երեկ Ադրբեջանը իմ նկատմամբ հետախուզում է հայտարարել: Ես լքել եմ իմ երկիրը, թե ուր եմ ուղեւորվում, անվտանգության նկատառումներով չեմ կարող ասել: Բոլոր երկրներին խնդրում եմ, որոնք ինձ դաշնակից են համարում, իմ իրավիճակի հետ կապված միջոցառումներ ընդունել: Իմ կյանքը վտանգված է: Իմ յուրաքանչյուր քայլին հետեւում են»,- նշել է բլոգերը՝ հավելելով, որ եթե 3 օրից կապի մեջ չմտնի, նշանակում է իր հետ ինչ-որ վատ բան է պատահել:
Հիշեցնենք, որ բլոգերն այցելել էր Ադրբեջան, ճանապարհորդության արդյունքում պատրաստած նյութը այդ երկրում խիստ քննադատություն է հարուցել:

Блогер Владислав Мосесов, выступающий под псевдонимом Влад Мага, распространил в Интернете видеообращение ко всем неравнодушным людям, сообщив о начатом на него Азербайджаном преследовании.
«Вчера Азербайджан объявил меня в розыск. Я покинул свою страну, куда направлюсь, сказать не могу в целях безопасности. Прошу все страны, которые считают меня союзником, принять меры по моей ситуации. Моя жизнь в опасности. За мной идет слежка на каждом шагу», - отметил в обращении блогер, добавив, что если через 3 если не выйдет на связь, значит, с ним случилось что-то плохое.
Напомним, что блогер посетил Азербайджан, и материал по итогам путешествия вызвал резкую критику в этой стране.