Սյունիքի մարզում, հուլիսի 25-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել. ժամը 04։50-ի սահմաններում ԱԻՆ փրկարար ծառայության 9-11 օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ոստիկանության Գորիսի բաժին տեղեկացրել են, որ 9-11 է ահազանգել մի քաղաքացի, ով ներկայացել է Արիել Սփեյս եւ հայտնել, որ ինքը, իր ընկերը եւ 2 աղջիկ զբոսաշրջիկներ Սյունիք մարզի Տաթեւ գյուղում գիշերը հանգստանալիս իրենց վրաններին են մոտեցել 2 անծանոթ երիտասարդներ, ովքեր փորձել են աղջիկներին բռնաբարել։
Shamshyan.com-ի   փոխանցմամբ, ահազանգողը հայտնել է, որ այդ ժամանակ աղջիկներից մեկը իր մոտ եղած դանակով հարվածել է հարձակվողներից մեկի դեմքին, իսկ նրանցից մեկը գողացել է աղջիկներից մեկի հեռախոսը եւ դիմել են փախուստի։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության, ոստիկանության Գորիսի բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը, ժամը 04։20-ի սահմաններում Հալիձոր գյուղի «Խրիմյան Հայրիկ» հուշարձանի հարակից անտառում 2 անծանոթ երիտասարդներ փորձել են բռնաբարել օտարերկրացիներ՝ 21-ամյա Ա. Պ.-ին եւ 26-ամյա Ռ. Շ-ին։ Պարզվել է, որ Ռ. Շ.-ն իր ձեռքին եղած ճամփորդական փոքրիկ դանակով դիմադրություն ցույց տալու ժամանակ հարվածել է մեկի դեմքին։ Այդ ընթացքում մյուս զբոսաշրջիկները հարեւան վրանում քնած են եղել։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության, ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնի ծառայողները պարզել են, որ Հալիձոր գյուղի անտառում նշված անձանց հետ ընթրել են Վայոց Ձորի մարզի Մալիշկա գյուղի բնակիչներ՝ 32-ամյա Վահե Գ.-ն, 27-ամյա Տիգրան Բ.-ն, որից հետո վերջինս փորձել է սեռական հարաբերություն ունենալ Ա. Պ-ի հետ, սակայն Ռ. Շ.-ի միջամտության արդյունքում նա իր նպատակին չի հասել։
Գորիսի քննչական բաժնում քննիչ Արզումանյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում։ Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դատաբժշկական։

В Сюникской области Армении 25 июля произошло чрезвычайное происшествие.
В Горисское отделение Полиции Армении из службы «911» МЧС Армении поступил звонок о том, что к ним поступило сообщение от гражданина, представившегося Ариелом Спесом, который заявил о том, что он, его друг и еще 2 девушки, находясь ночью в палатках в селе Татев Сюникской области, были подвергнуты нападению со стороны молодых людей. Последние попытались изнасиловать представительниц прекрасного пола.
Как сообщает Shamshyan.com, по словам звонившего, в момент инцидента одна из девушек нанесла ножом удар по лицу нападавшего на него, последние украли у них телефон и сбежали с места происшествия.
Согласно источнику, полицейским же удалось выяснить, что в тот же день примерно в 04:20 в лесу рядом с памятником «Хримян Айрик» села Халидзор 2 молодых человека попытались изнасиловать иностранок - 21-летнюю А.П. и 26-летнюю Р.Ш. Последняя во время сопротивления нанесла ножом удар по лицу нападавшего. Остальные туристы в это время спали в соседней палатке.
Выяснилось, что жители села Малишка Вайодзорской области Армении 32-летний Ваге Г. и 27-летний Тигран Б. поужинали с упомянутыми лицами в лесу, после чего последний попытался вступить в половые связи с А.П., однако, благодаря вмешательству Р.Ш, попытка изнасилования была пресечена.