ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր՝ օգոստոսի 3-ին, ընդունել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման սկզբում տնօրենը շնորհավորեց Ս. Կոպիրկինին՝ դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, հաջող եւ արդյունավետ աշխատանք մաղթեց:
Անդրադառնալով երկու երկրների միջեւ հաստատված ամուր համագործակցությանը՝ Ա.Վանեցյանը նշեց, որ այդ բարեկամությունը նպաստում է երկու պետությունների տարբեր գերատեսչությունների փոխգործակցության ամրապնդմանը, իսկ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի հատուկ ծառայությունների միջեւ համագործակցությունը՝ էլ ավելի ամրապնդում արդեն գոյություն ունեցող հարաբերությունները:
Դեսպան Կոպիրկինը նույնպես կարեւորեց երկու գերատեսչությունների փոխշահավետ համագործակցությունը՝ նշելով, որ Ռուսաստանի համար Հայաստանը մի շարք ուղղություններով համատեղ գործունեության կարեւորագույն ռազմավարական գործընկեր է:
Հանդիպման ավարտին երկու կողմերն էլ պատրաստակամություն հայտնեցին շարունակել եւ առավել սերտացնել ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության եւ ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության ու արտաքին հետախուզության ծառայության միջեւ համագործակցությունը՝ մասնագիտական բոլոր ուղղություններով:

YEREVAN. – Artur Vanetsyan, Director of the National Security Service (NSS) of Armenia, on Friday received Russian Ambassador Sergey Kopirkin.
Vanetsyan noted that the strong friendship between Armenia and Russia contributes to the strengthening of cooperation between the departments of the two countries, while collaboration between the Armenian and Russian special services further strengthens relations, the NSS press service informed Armenian News-NEWS.am.
Ambassador Kopirkin, in turn, also underscored mutually beneficial cooperation between the two departments, and noted that Armenia is a key strategic partner for Russia in joint activities.
At the end of the talk, the interlocutors expressed readiness to further enhance cooperation between the special services of Armenia and Russia.