«Նաիրիտի» 116 աշխատակիցների աշխատավարձերի վճարման գործընթացը շարունակվում է, այս պահին վճարվել է 55 մլն դրամ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Հայաստանի առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը:
«Ուրախությամբ տեղեկացնում եմ, որ Նաիրիտի տեխնիկական անվտանգությունը հոգացող 116 աշխատակիցների՝ 2018-ի հունվարի 1-ից չվճարված աշխատավարձերի վճարման գործընթացը շարունակվում է։
Այս պահին արդեն վճարվել է 5 ամսվա աշխատավարձ՝ շուրջ 55 մլն դրամ։ Միաժամանակ հաշվարկվում են նաև ուշացման համար վճարվելիք տոկոսագումարները։
Շնորհակալություն եմ հայտնում այդ աշխատակիցներին՝ խնդիրը բարձրացնելու, ինչպես նաև արտակարգ իրավիճակների և ֆինանսների նախարարներին՝ խնդիրը լուծելու ուղղությամբ իրենց ջանքերի համար»,- իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արարատ Միրզոյանը։

Выплата зарплат 116 сотрудникам завода «Наирит» продолжается. На данный момент выплачено уже 55 млн. драмов. Об этом на своей странице в Facebook сообщил вице-премьер Армении Арарат Мирзоян.
Он также сообщил, что на данный момент уже выданы зарплаты за 5 месяцев – порядка 55 миллионов драмов. В то же время, как отметил вице-премьер, рассчитываются подлежащие выплате проценты, которые причитаются за задержки по зарплатам.
«Я благодарю этих сотрудников за поднятую проблему, а также министров по чрезвычайным ситуациям и финансов за их усилия по разрешению данной проблемы», - написал Мирзоян на своей странице в Facebook.