Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը հայտարարել է, որ աշխարհն արդեն հոգնել է Վաշինգթոնի գործողություններից: Նա դրանք միակողմանի է որակել: Նա նաեւ անդադարձել է Դոնալդ Թրամփին, հայտնում է RG-ն:
ԱՄՆ նախագահը նախկինում բազմիցս հայտարարել է, որ հանդես է գալիս հանուն ամբողջ աշխարհում խաղաղության: «Միջազգային հարաբերությունները ձանձրացնող կարծրատիպերով գեղեցկության մրցույթ չեն: Եվ ոչ առաջին անգամ պատերազմ սադրողը հայտարարում է, որ ինքը պատերազմ է վարում հանուն ամբողջ աշխարհում խաղաղության»,- նշել է Զարիֆը Twitter-ում
Հիշեցնենք, որ Թեհրանի հետ միջուկային գործարքից Միացյալ Նահանգների դուրս գալուց հետո օգոստոսի 7-ին ուժի մեջ է մտել Իրանի դեմ ամերիկյան պատժամիջոցների առաջին փաթեթը:
Թրամփը խոստացել է նոյեմբերին սահմանափակող միջոցները խստացնել: Ընդ որում՝ Սպիտակ տան ղեկավարը հայտարարում է, որ ղեկավարվում է բառապես «ամբողջ աշխարհում խաղաղության» ցանկությամբ:

Глава МИД Ирана Мохаммад Джавад Зариф заявил, что мир уже устал от действий Вашингтона. Министр назвал их односторонними. А еще он прошелся по Дональду Трампу, пишет RG.
Президент США ранее неоднократно заявлял, что выступает за мир во всем мире. «Международные отношения - это не конкурс красоты с надоевшими клише. И не в первый раз подстрекатель к войне заявляет, что он ведет войну за мир во всем мире», - написал Зариф в Twitter.
Напомним, после выхода Соединенных Штатов из ядерной сделки с Тегераном 7 августа вступил в силу первый пакет американских санкций против Ирана.
В ноябре Трамп пообещал усилить ограничительные меры. При этом глава Белого дома заявляет, что руководствуется исключительно желанием «мира во всем мире».