Տեղատարափ անձրեւները Աջարիայի բնակիչների եւ հյուրերի համար խնդիրներ են ստեղծել: Բաթումիում, Քոբուլեթիում եւ Մախինջաուրի բնակավայրում ավտոճանապարհները, փողոցները եւ բնակելի տները ջրածածկ են եղել, փոխանցում է «Նովոստի-Գրուզիան»:
Աջարական հեռուստատեսության տեղեկություններով՝ անձրեւը սկսվել է այսօր առավոտյան:
Եղանակային վատ պայմանների պատճառով Բաթումիում ավտոտրանսպորտի երթեւեկությունը սահմանափակվել է, ջրածածկ են եղել շենքերի առաջին հարկերում գտնվող շատ խանութներ: Վաղ առավոտից քաղաքի փողոցներում աշխատում են քաղաքային ծառայությունները, որոնք զբաղված են դրենաժային համակարգը մաքրելով: Կեսօրին փողոցներում ջրի մակարդակը սկսել է նվազել: Խնդիրների հետ, որոնց բախվել է բնակչությունը, ծանոթացել է Բաթումիի քաղաքապետ Լաշա Կոմախիձեն: Չնայած դրան, Աջարիայի մայրաքաղաքի բնակիչները իշխանություններին մեղադրում են անգործության մեջ:
Անձրեւի պատճառով լուրջ խնդիրներ են առաջացել Բաթումի-Քոբուլեթի կենտրոնական ավտոմայրուղում: Այնտեղ ստեղծված ավտոմեքենաների խցանումը ձգվել է մի քանի կիլոմետր: Հարյուրավոր մեքենաներ չեն կարողացել երթեւեկությունը շարունակել, քանի որ մայրուղու առանձին հատվածներ նույնպես ջրի տակ են հայտնվել:
Ջրհեղեղի հետեւանքների դեմ են պայքարում նաեւ հանգստավայրային Քոբուլեթիի բնակիչները: Այստեղ անձրեւից հետո ջրածածկ են եղել տների բակերը, նկուղները եւ առաջին հարկերը:
Քոբուլեթիից արտակարգ իրավիճակների կառավարման ծառայություն է ստացվել մոտ 30 կանչ: Քաղաքապետարանի տեղեկացմամբ՝ ստեղծվել է հատուկ շտաբ, որը պայքարում է ջրհեղեղի հետեւանքների դեմ: Ավելին՝ ստեղծվել են հատուկ խմբեր, որոնք պարեկում են քաղաքում:
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ հորդ անձրեւների եւ քամու հետեւանքով Քոբուլեթի համայնքի գյուղերում վնասվել են էլեկտրահաղորդման գծերը, տապալվել են մի քանի հենասյուներ: Ընդհանուր առմամբ էլեկտրականությունից զրկվել են մոտ 10 գյուղերի բնակիչները: Էլեկտրաբաշխիչ ընկերությունների աշխատակիցներն այս պահին աշխատում են խնդիրները լուծելու համար:
Եղանակային վատ պակմանները խնդիրներ են ստեղծել նաեւ Չակվի, Գորգաձեեբի եւ Մախինջաուրի բնակավայրերի ճանապարհներին: Հենց այս բնակավայրերով է անցնում կենտրոնական ավտոմայրուղին: Մախինջաուրիի երկաթուղային կայարանի շենքի մոտ ավտոտրանսպորտի երթեւեկությունը մի քանի ժամով սահմանափակվել է:

Ливневые дожди создали проблемы для жителей и гостей Аджарии. Автомобильные дороги, улицы и жилые дома оказались затоплены в Батуми, Кобулети и поселке Махинджаури, передает «Новости- Грузия»
По данным Аджарского телевидения, дождь начался сегодня на рассвете.
В Батуми из-за непогоды было ограничено движение автотранспорта, затоплены оказались многие магазины, расположенные на первых этажах домов. С раннего утра на улицах работают городские службы, которые занимаются прочисткой дренажных систем. К обеду уровень воды на улицах начал понижаться. С проблемами, с которыми столкнулось население, ознакомился мэр Батуми Лаша Комахидзе. Несмотря на это, жители аджарской столицы обвиняют местные власти в бездействии.
Серьезные проблемы из-за дождя возникли и на центральной автомагистрали Батуми-Кобулети. Образовавшаяся там автомобильная пробка растянулась на несколько километров. Сотни машин не могли продолжать движение, поскольку отдельные участки трассы также оказались под водой.
С последствиями наводнения борются и жители курортного Кобулети. После дождя там затоплены дворы, подвалы и первые этажи домов.
В Службу по управлению чрезвычайными ситуациями из Кобулети поступило около 30 вызовов. По информации мэрии муниципалитета, создан специальный штаб, который борется с последствиями наводнения. Более того, организованы спецгруппы, которые патрулируют город.
По информации СМИ, из-за сильного дождя и ветра в селах Кобулетского муниципалитета повреждены линии электропередач, повалены несколько опор ЛЭП. В общей сложности, без света остались жители примерно 10 сел. На данный момент сотрудники энергораспределительных компаний работают для решения проблемы.
Непогода создала проблемы и на дорогах в поселках Чакви, Горгадзееби и Махинджаури. Именно через эти населенные пункты проходит центральная автомагистраль. На несколько часов передвижение автотранспорта было ограничено возле здания железнодорожного вокзала в Махинджаури.