Իրանի պաշտպանության նախարարությունը ներկայացրել է նոր սերնդի «Ֆատեհ» բալիստիկ հրթիռը, որը կարող է խուսափել ռադարներից եւ բարձր ճշգրտությամբ հարվածներ հասցնել թիրախներին, փոխանցում է Tasnim-ը:
Թեհրանում կայացած արարողության ժամանակ պաշտպանության նախարար, բրիգադային գեներալ Ամիր Հաթամին ներկայացրել է հրթիռը՝ հայտարարելով, որ պաշտպանության նախարարության աերոտիեզերական կազմակերպությունը կարող է բավարարել զինված ուժերի գործնական կարիքները՝ կարճ ժամանակում գաղափարները արտադրանքի վերածելով:
Նոր հրթիռի զանգվածային արտադրությունը կօգնի Իրանին մեծ հաջողությունների հասնել պաշտպանունակության եւ զսպող ուժի զարգացման գործում, նշել է գեներալը:
Նա նաեւ ընդգծել է, որ իրանական զինված ուժերը երբեք չեն հրաժարվի հրթիռային արդյունաբերության զարգացումից եւ տեղական հրթիռների կարողությունների ընդլայնումից: Ամիր Հաթամին ընդգծել է, որ Իրանը երբեք թույլ չի տա կողմնակի ուժերին միջամտել իրենց ներքին խնդիրներին:

The Iranian Defense Ministry has presented a new generation of the homegrown Fateh (Conqueror) ballistic missile, which can evade radars and hit targets with high accuracy, Tasnim reported.
At the ceremony in Tehran on Monday, Defense Minister Brigadier General Amir Hatami revealed the new generation of Fateh rockets, saying that the aerospace organization of the Defense Ministry could meet the practical needs of the Armed Forces by turning ideas into products in a short span of time.
Mass production of a new missile will help Iran achieve great success in building up its defensive capacity and deterrent force, the general added.
According to him, the Iranian armed forces will never give up plans to advance the missile industry and expand the capabilities of domestic missiles.
Iran will never allow strangers interfere in their internal problems, the Defense Minister concluded.