Իրանի առաջին փոխնախագահ Էսհաղ Ջահանգիրին մերժել է Թեհրանի եւ Վաշինգտոնի միջեւ ցանկացած բանակցությունների հնարավորությունը, փոխանցում է Tasnim-ը:
Նա նշել է, որ «թշնամիները փորձում են հոգեբանական եւ տեղեկատվական պատերազմ տանել՝ երկրի ապագայի նկատմամբ անհանգստություն եւ հիասթափություն հրահրելու եւ հասարակական կարծիքի վրա ազդելու համար»:
Առաջին փոխնախագահը քննադատել է ԱՄՆ-ի կառավարության թշնամանքն Իրանի նկատմամբ՝ նշելով, որ երկրի քաղաքական վերնախավը համաձայն է, որ Վաշինգտոնի հետ բանակցությունները ներկայիս փուլում անընդունելի են՝ այդ երկրի թշնամական քաղաքականության եւ Իսլամական Հանրապետության նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի պատճառով:

Первый вице-президент Ирана Эшхак Джахангири отверг возможность любых переговоров между Тегераном и Вашингтоном, передает Tasnim.
Он отметил, что «враги пытаются вести психологическую и информационную войну, чтобы спровоцировать беспокойство и разочарование в отношении будущего страны и повлиять на общественное мнение».
Первый вице-президент раскритиковал враждебность правительства США к Ирану, отметив, что политическая элита страны согласна с тем, что в настоящее время переговоры с Вашингтоном неприемлемы ввиду его враждебной политики и неуважения к Исламской Республике.