Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ օգոստոսի 15-ին ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Վալկոյին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գործունեությանը, ինչպես նաև վերջինի ընթացիկ և առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել տրանսպորտային ենթակառուցվածքների զարգացմանը, արդիականացմանը, ուղևորափոխադրումների և բեռնափոխադրումների ծավալներին, ծառայությունների մատչելիության ապահովմանն ու արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող թեմաների:

YEREVAN.- Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan received General Director South Caucasus Railway CJSC Sergey Valko on August 15, the official website of the Prime Minister of Armenia reported.
The interlocutors discussed the activities of the company, as well as issues referring to the ongoing and future projects of the company.
The sides touched upon the development and modernization of infrastructures, passenger and cargo transportation volumes, ensuring access to the services and efficiency raising.