Ռուսական Forbes-ը ներկայացրել է ամենաազդեցիկ ռուսաստանցիների թոփ-100-ը: Առաջին տեղը գրավել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Պարբերականը նշում է, որ դա տեղի է ունեցել «ավտոմատ», քանի որ ամերիկյան Forbes-ի վարկածով աշխարհի ամենաազդեցիկ մարդկանց գլոբալ վարկանիշում Պուտինը երկրորդ տեղն է գրավել:
Առաջին հնգյակում են հայտնվել «Սբերբանկի» եւ «Գազպրոմի» վարչության նախագահներ Գերման Գրեֆը եւ Ալեքսեյ Միլլերը, «Ռոսնեֆտի» գլխավոր գործադիր տնօրեն Իգոր Սեչինը եւ երկրի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը:
Թոփ-10-ի մեջ են մտել «Սուրգուտնեֆտեգազի» գլխավոր տնօրեն Վլադիմիր Բոգդանովը, Կենտրոնական բանկի ղեկավար Էլվիրա Նաբիուլինան, ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը, Ռուսական երկաթուղիների գլխավոր տնօրեն Օլեգ Բելոզերովը եւ «Լուկօյլի» նախագահ Վագիթ Ալեքպերովը:
Ցուցակի մեջ է մտել նաեւ մեկ ռուսաստանցի հայ՝ Սամվել Կարապետյանը: «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահը զբաղեցրել է 95-րդ հորիզոնականը:

Российский Forbes представил топ-100 самых влиятельных россиян. Первое место занял президент России Владимир Путин. Издание отмечает, что это произошло «автоматически», так как Путин занял второе место в глобальном рейтинге самых влиятельных людей мира по версии американского Forbes.
В первую пятерку вошли предправления Сбербанка Герман Греф и «Газпрома» — Алексей Миллер, главный исполнительный директор «Роснефти» Игорь Сечин и премьер-министр Дмитрий Медведев.
В Топ-10 вошли гендиректор «Сургутнефтегаза» Владимир Богданов, глава Центробанка Эльвира Набиуллина, директор ФСБ Александр Бортников, генеральный директор РЖД Олег Белозеров и президент «Лукойла» Вагит Алекперов.
В список вошел также один российский армянин -Самвел Карапетян. Президент группы компаний «Ташир» занял 95-ое место в списке.