Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրը փետրվարի 4-ին Ժուրա կանտոնի նահանգների խորհրդական (Conseiller aux Etats), Ժուրա կանտոնի եւ Հանրապետության նախկին նախարար, «Սեմրա» (Semra) հիմնադրամի նախագահ Կլոդ Հեշի եւ նույն հիմնադրամի փոխնախագահ Ժան-Պիեռ Բեռնհարդի հետ քննարկել է Ժուրա կանտոնի կողմից հիմնադրամի միջոցով Հայաստանում երեխաների աջակցության ծրագրերի ընթացքը:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ժամանակ քննարկվել է նաեւ կանտոնի առողջապահության, համագործակցության եւ կրթության ծառայությունների եւ Երեւանի մանկաբուժության կենտրոնի, ինչպես նաեւ «Սեմրա» հիմնադրամի եւ Երեւանի Արաբկիր բժկական կենտրոնի միջեւ համագործակցության ուղղությունները: Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ազնավուրը կարեւորել է Ժուրա կանտոնի կողմից Հայաստանի երեխաներին ցուցաբերվող օժանդակության շարունակումը եւ ընդլայնումը:
«Սեմրա» հիմնադրամը ստեղծվել է 1988 թվականի երկրաշարժից հետո` դրսեւորելով Շվեյցարիայի համերաշխությունը հայ ժողովրդին եւ արդեն ավելի քան 20 տարի պարբերական ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերում Հայաստանում մանկական առողջապահական ծրագրերին:

Armenian Ambassador to Switzerland Charles Aznavour held a meeting Feb. 4 with Claude Hêche, Councillor of State, Canton Jura, and with Jean-Pierre Bernhardt, Vice-President of Semra Foundation. The sides discussed the assistance programs for Armenian children to be implemented by the Semra Foundation.
The press service of the Armenian Ministry of Foreign Affairs informed Armenian News-NEWS.am that the sides discussed cooperation in implementing healthcare and education programs implemented by the Yerevan Center of Pediatrics, as well as cooperation between the Arabkir medical center and the Semra Foundation. Ambassador Aznavour pointed out the importance of the assistance Canton Jura renders to Armenian children.
Established after the 1988 earthquake in Armenia, the Semra Foundation has been rendering financial assistance to child health programs in Armenia since.