ԱԱԾ տնօրենի եւ ՀՔԾ պետի հեռախոսազրույցի գաղտնալսումը դավադրություն է, հանցագործություն Հայաստանի պետականության նկատմամբ: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին «Իմ քայլը» դաշինքի հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես հանձնարարել եմ ԱԱԾ-ին, ոստիկանությանը՝ ամենակարճ ժամանակահատվածում հայտնաբերել դավադրությունը կազմակերպածներին եւ նրանց ենթարկել ամենախիստ պատասխանատվության: Դեռեւս երբ ես «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր էի, հրապարակել էի տեղեկություն, որ մեր տեղեկություններով՝ որոշ օլիգարխներ եւ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ կապ ունեցող մարդիկ ձեռք են բերել գաղտնալսման սարքեր եւ, հատուկ ծառայություններին զուգընթաց, ստեղծել են հատուկ ծառայություն պետության մեջ: Այդ բոլոր՝ չակերտավոր հատուկ ծառայությունները «սափրագլուխների» եւ «ախրանաների» տեսքով հայտնաբերվելու եւ ոչնչացվելու են: Բոլոր ապօրինի զինված խմբավորումները զինաթափվելու են: Այստեղից ես ԱԱԾ-ին, ոստիկանությանը հրահանգում եմ այս պահից իրականացնել ռեյդեր, օլիգարխների, բարձրաստիճան պաշտոնյաների թիկնազորներին պառկեցնել ասֆալտներին եւ զինաթափել բոլորին»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետն Արթուր Վանեցյանից եւ Վալերի Օսիպյանից պահանջեց 2 ժամից իրեն ներկայացնել զեկույց կատարված աշխատանքների մասին. «Տո մկին էլ, ձկին էլ: Ոչ մի մուկ ու ձուկ չի պլստալու: Հայաստանում գողերի ժամանակն անցել է, Ամերիկաներից, Ավստրալիաներից, Ռուսաստաններից գտնելու ենք եւ բերելու ենք: Ռոբերտ Քոչարյան եւ Սերժ Սարգսյան, դե հիմա սպասեք»:

YEREVAN. – The wiretapping of the phone conversation of the head of Armenia’s National Security Service and the chief of Armenia’s Special Investigation Service is a provocation and a crime against Armenia’s statehood, Armenian PM Nikol Pashinyan said during the campaign rally of “My Step” alliance.
“I instructed the National Security Service (NSS), the police, to identify those standing behind the conspiracy in the shortest possible time and to bring them to the responsibility. When I was the editor-in-chief of the Haykakan Zhamanak daily, I published an article saying that, according to our sources, some oligarchs and public officials have acquired wiretapping devices, and in parallel with the special services, they created a special service in the country. All these secret devices will be detected and destroyed. All illegal armed groups will be disarmed. From now on, I am instructing the police to carry out the raids, to disarm the bodyguards of high ranking officials and oligarchs,” he said, adding that this has to be done in two hours.
“Not even a mouse will slip through. The time for robbers in Armenia has passed. We will find them from America, Australia and Russia. Robert Kocharyan and Serzh Sargsyan, get ready,” he warned.