Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը սեպտեմբերի 15-ին Բաքվում հայտարարել է, որ առանց ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման անհնար է լավացնել Հայաստանի հետ հարաբերությունները՝ տեղեկացնում է Sabah-ը։
«Մենք ուզում ենք լավ հարաբերություններ ունենալ մեր հարեւանների հետ, սակայն ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծումը բացարձակ պայման է, որպեսզի Թութքիան լավացնի հարաբերությունները Հայաստանի հետ», - ասել է նա։
Նշենք, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը եւ Թութքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պաշտոնական հանդիպում են ունեցել Բաքվում։

Президент Турции Тайип Эрдоган заявил 15 сентября в Баку о невозможности улучшения отношений с Арменией без урегулирования карабахского конфликта. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на турецкую газету Sabah.
«Мы хотим иметь хорошие отношения с нашими соседями, но решение карабахской проблемы является абсолютным условием для того, чтобы Турция улучшила отношения с Арменией», - приводит издание слова турецкого лидера.
Отметим, что президент Азербайджана Ильхам Алиев и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провели официальную встречу в Баку.