Ռուսաստանի ԱԳ փոխնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը հաշվարկել է Ռուսաստանի դեմ սահմանված ամերիկյան պատժամիջոցների թիվը: Այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Նա նշել է, որ բազմաթիվ ամերիկյան «սեւ ցուցակները» ավելի ու ավելի շատ են իրար կրկնում:
«Շարունակում ենք հետեւել, թե ԱՄՆ-ում ինչպես են մարզվում մեր երկրի դեմ պատժամիջոցներ սահմանելով: Դա այնտեղ, կարծես թե, վերածվել է ազգային ինչ-որ զվարճանքի, քանի որ երեկվա հակառուսական միջոցառումները 2011 թվականից սկսած արդեն 60-րդն են»,- հայտարարել է Ռյաբկովը:
Դիվանագետը նշել է. «Նկատելի է նաեւ մոլեգնությունը, որ համակել է ամերիկացի քաղաքական գործիչներին, որոնցից շատերը գերի դառնալով սեփական «բացառիկության» մասին համոզմունքներին, հույս ունեն, թե մի փոքր էլ սեղմեն ու կհաջողվի Ռուսաստանին իրենց պայմանները պարտադրել»:

Заместитель главы МИД России Сергей Рябков подсчитал число введенных против России американских санкций. Об этом сообщает пресс-служба МИД России
Он отметил, что многочисленные американские «черные списки» всё больше дублируют друг друга.
«Продолжаем наблюдать за тем, как в США упражняются во введении санкций против нашей страны. Там это, похоже, превратилось в некую национальную забаву, ведь вчерашние антироссийские меры по счету уже 60-е с 2011 года», — заявил Рябков.
По словам дипломата: «Заметен также азарт, охвативший американских политиков, многие из которых, оказавшись в плену убеждений о собственной «исключительности», надеются, что стоит еще немного поднажать и удастся продиктовать России свои условия».