Մեր ռազմաօդային ուժերի գործարկման հնարավորություններն այնպիսին են, որ ռուսական հակաօդային պաշտպանության С-300 համալիրները Սիրիայում չեն սահմանափակում Իսրայելի ռազմական գործողությունների հնարավորությունները։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի տարածքային համագործակցության նախարար Ցախի Անեգբին՝ տեղեկացնում է Reuters-ը։
Անեգբին նշել է, որ Իսրայելը F-35 անտեսանելի ինքնաթիռներ ունի, որոնք աշխարհում լավագույնն են։ «Այդ համալիրներն ընդունակ չեն նրանց հայտնաբերել»,- հավելել է նա։
Նախարարն ընդգծել է, որ Ռուսաստանը նախկինում տեղակայում էր С-300-ները Սիրիայում, այդ պատճառով դրանց հնարավորությունները վաղուց ուսումնասիրվել են։ «Մենք բազմիցս ենք պարզաբանել, որ չենք հրաժարվի Սիրիայում Թեհրանի դիրքերի ամրապնդումը կանխելուց»,- ասել է նա։

Эксплуатационные способности наших ВВС таковы, что российские  комплексы ПВО С-300 в Сирии не ограничивают возможности Израиля  вести боевые действия, заявил министр регионального сотрудничества Израиля Цахи Анегби, пишет Reuter
Анегби  отметил, что  у Израиля есть самолеты-невидимки F-35, которые являются  лучшими в мире. «Эти комплексы не в состоянии их обнаружить», - добавил он
Министр отметил, что Россия ранее размещала С-300 в Сирии, поэтому возможности системы уже давно изучены.  «Мы не раз поясняли, что мы не откажемся от  предотвращения  укрепления позиции Тегерана  в Сирии», - заключил он.