Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 10-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են քույր քաղաքների համաձայնության շրջանակներում մայրաքաղաք Ստեփանակերտի եւ Վալանսի միջեւ կապերի հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ երկկողմ հարաբերությունները զարգանում են դինամիկ կերպով՝ ընդգծելով, որ Արցախը կարեւորում է Ֆրանսիայի տարբեր քաղաքների հետ փոխգործակցության ընդլայնումը եւ խորացումը:

STEPANAKERT. – President of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR), Bako Sahakyan, on Wednesday received a delegation from Valence, and led by mayor Nicolas Daragon of this French city.
They discussed the further development of ties between Artsakh capital city Stepanakert and Valence within the framework of their twin towns’ agreement, Central Information Department of the Office of the NKR President informed Armenian News-NEWS.am.
President Sahakyan noted that bilateral relations were developing with dynamism, and stressed that the expanding and deepening of cooperation with various French towns is of special importance to Artsakh.