ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը G20-ի գագաթաժողովում Սաուդյան Արաբիայի արքայազն Մուհամմեդ բին Սալման Ալ Սաուդին ավելի ջերմ է ողջունել, քան մյուս գործընկերներին, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Տեսանյութում նրանց պատմական ձեռքսեղմումն է:
Համաշխարհային առաջնորդները Արգենտինայում հավաքվել են G20-ի ամենամյա գագաթաժողովին, որն ինչպես սպասվում է, ԱՄՆ-ի եւ Չինաստանի առեւտրային պատերազմի պատճառով եւ ՌԴ միջեւ աճող լարվածության պատճառով՝ Կերչի նեղուցում  տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ, ջերմ մթնոլորտում չի անցնի:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չեղյալ է հայտարարել գագաթաժողովի շրջանակներում Պուտինի հետ հանդիպումը, երբ  ծանոթացել է Կերչի նեղուցում միջադեպի մասին զեկույցին:

Президент России Владимир Путин приветствовал наследного принца Саудовской Аравии Мухаммеда ибн Салман Аль-Сауда на саммите G20 гораздо теплее, чем многих коллег, передает Русская служба BBC.
На видео - их эпическое рукопожатие.
Мировые лидеры 30 ноября собрались в Аргентине на ежегодный саммит «большой двадцатки», который, как ожидается, пройдет далеко не в радужной атмосфере из-за торговой войны между США и Китаем и роста напряженности в отношениях с Россией в результате конфликта в районе Керченского пролива.
Ранее стало известно, что американский президент Дональд Трамп отменил намеченную заранее в рамках G20 встречу с Владимиром Путиным после того, как ознакомился с докладом об инциденте в Керченском проливе.